Tisztában vagyunk vele, hogy sokan szeretnék olcsón megúszni a szerződések intézését, és lehetőleg ügyvéd nélkül. Ám a sok éves tapasztalat azt mutatja, hogy az ilyen sajátos megoldások általában nem vezetnek jó irányba. Általánosan elmondható: jobb, ha az ügyvédre bízza szerződéseit!
Bonyolultnak tűnik?
Én mindenben a segítségére leszek szerződéseinek kezelésében!
Adásvételi szerződések
Magyarországon az ingatlanokkal kapcsolatos adásvételi szerződések esetén ügyvédi képviselet kötelező. Ne siesse el az ingatlan adásvételi intézését, ugyanis könnyen megbánhatja a kapkodást!
Segítségemmel könnyen eligazodhat a jogi előírásokban! Végig vezetem a vétel/eladás folyamatán úgy, hogy biztosan nem marad ki egyetlen fontos lépés sem!
Amiben a segítségére leszek:
- Mire figyeljen, mikor megtalálta álmai ingatlanát?
- Hogyan tudja ellenőrizni az ingatlan tehermentességét, valódi tulajdonosát, egyéb fontos adatait?
- Mikor hasznos a foglaló, és mikor az előleg mellett dönteni?
- Mit kell intézni a Földhivatallal ingatlan vásárlása esetén?
- Mit tegyen problémásnak tűnő ingatlanvásárlás esetében (gyámügy, örökösödés, hitel)?
Ajándékozási szerződések
Ajándékozási szerződést abban az esetben alkalmazunk, amikor az egyik fél a saját vagyona terhére a másiknak ingyenes vagyoni előnyt juttat. Ajándékozási szerződések esetében az ügyvédi közreműködés csak ingatlan esetében kötelező, ám azért javasoljuk, hogy a szerződés írása előtt mindenképp konzultáljon egy ügyvéddel!
Vállalom a szerződés elkészítését, valamint tájékoztatom a részletekről és arról, hogy egyenes ági rokonok és házastársak között hogyan történik az illetékmentes ajándékozás.
Végrendelet
Szeretne időben gondoskodni vagyonáról és egyben szeretteiről is?
Amennyiben nem ügyvéd közreműködésével készül el a végrendelet, könnyen előfordulhat, hogy olyan tartalmi hiányosságokat tartalmaz a dokumentum, amivel az érvénytelenné válik.
Egy végrendelet elkészítésének a célja pedig pontosan az, hogy minden a rendelkezése szerint alakuljon. Amennyiben úgy kívánja, a végrendelkezése bekerül a Magyar Ügyvédi Kamara Nyilvántartásába, így a dokumentum biztosan nem vész el!
Keressen bátran, tegye fel kérdését!